Onze club in coronatijd: Orion Zaal 3

Door Tijs Tummers 23 januari 2021

De activiteiten van onze zaalvoetbalteams voltrekken zich een beetje buiten ons gezichtsveld, dus is het goed om Zaal 3-voetballer Willem van de Wetering (42, staand tweede van links, op deze niet zo recente teamfoto) eens aan het woord te laten.

Willem: ‘Ik moet zeggen, ik kom zelf ook zelden bij Orion. Ik ben wel eens bij een ALV geweest, maar dat is het dan ook wel. Is ook geen probleem hoor. We willen gewoon lekker zaalvoetballen, krijgen wanneer het nodig is een nieuw tenue en vertegenwoordigen graag de naam Orion.’

Wat is de achtergrond van jullie team?
Willem: ‘Het team is een jaar of twintig geleden ontstaan uit jongens die elkaar nog kenden van de middelbare school in Venray, en in Nijmegen kwamen studeren. Ze speelden eerst bij Union en toen die club ermee stopte zijn we – ik zat er inmiddels ook bij – overgestapt naar Orion.’

Waar zijn jullie te bewonderen?
Willem: ‘We spelen op de vrijdagavond onze thuiswedstrijden in de O.C. Huisman-sporthal bij Quick. Toen dat vorig seizoen met de lockdown niet meer kon, vreesde ik wel dat een aantal zou stoppen, maar dat is gelukkig niet gebeurd.’

Hoe is het dit seizoen gegaan?
Willem: ‘Tot mijn verbazing mochten we aanvankelijk weer spelen, want ja, het is toch binnen… Je moest wel thuis omkleden en mocht de kleedkamer niet gebruiken, maar we hebben zo toch nog een wedstrijd of 5-6 gespeeld. We presteren doorgaans niet geweldig – we eindigen meestal 8ste of 9de van de 12 – maar de laatste wedstrijd voor de tweede lockdown wonnen we met 10-4. Daar kunnen we nu mooi even op teren!’

Heb je met je werk met Covid te maken?
Willem: ‘Zeker. Ik ben leerkracht van een groep 3/4 op basisschool De Verbinding in Lent en we geven nu dus online les. Ik begrijp het wel, zeker nu het met de Engelse variant lijkt dat kinderen een grotere rol spelen bij het doorgeven van het virus. Maar het is wel minder leuk. Ik gebruik het zaalvoetbal trouwens vaak in mijn lessen, het vertegenwoordigt een hoop waarden die je zo goed kunt uitleggen: gezond leven, sportiviteit, samen iets met vrienden doen... De kinderen kennen Orion ook wel, maar de meesten spelen zelf bij DVOL.’

Nu gaat vanavond de avondklok in. Heeft dat voor jou nog consequenties?
Willem: ‘Voor mij niet. Want wat deden we nog ’s avonds? Ja, eens in de 2-3 weken ging je eens bij iemand een voetbalwedstrijd kijken. Tja, dat kan nu niet meer, maar dat is dan maar even zo. Ik heb alle begrip voor de maatregel.’

Ben je opnieuw bang dat er spelers aan het eind van het seizoen zullen afhaken?
Willem: ‘Gek genoeg nu niet. Want je mist het, je voelt nu pas hoe lekker het was om het weekend te beginnen met een wedstrijdje en daarna nog wat met elkaar te drinken. En omdat we niet spelen is iedereen ook fit! Het zou ook mooi zijn als ons jaarlijkse Orion-weekendje weer door kan gaan, waarvoor ook oud-spelers nog worden uitgenodigd. Dat is ieder jaar een hoogtepunt.’