Onze club in coronatijd: Orion VR2

Door Tijs Tummers 26 januari 2021

Merel Nooijen (19) is aanvoerder van VR2 en staat links op de foto met de drie pruilende spelers, verdrietig na de voorlopig laatste training voor de lockdown. Als 8-jarige werd Merel ooit door vriendinnen op het schoolplein gevraagd om bij Orion te komen voetballen; inmiddels is de familie Nooijen een echte Orion-familie, met moeder Inge als leidster van VR2 en broer Tim als speler van JO14-1.

Wat is VR2 voor team, Merel?
Merel: ‘Een deel van ons komt over van MO19-1, een deel komt van VR1 en een derde groepje komt van buitenaf, zij kwamen in Nijmegen studeren. Het is een erg jong team, de meesten zijn 19 of 20 jaar, met een enkele uitschieter naar 22 en 24 jaar.’

Gaat dat goed samen?
Merel: ‘Buiten het veld klikt het zeker. Maar tijdens de wedstrijd was het wel even wennen. We hadden als MO19-1 een bepaalde speelwijze, en de spelers van VR1 hadden weer andere patronen, dus dat maakte het nog wel eens lastig. Spelers wisten niet of ze diep moesten gaan of naar de bal toe moesten komen, dat soort dingen.’

En toen kwam de tweede lockdown…
Merel: ‘Ja... Met viertallen trainen ging aanvankelijk eigenlijk best goed. De trainers hadden een circuitje bedacht dat je met viertallen moest aflopen. Dat waren leuke opdrachten. Nu dat ook niet meer kan probeer ik zeker twee keer in de week hard te lopen om in conditie te blijven. Dat doe ik het liefste alleen. Misschien moeten we als team voor Orion een challenge bedenken en daar een filmpje van maken. Dat lijkt me wel leuk, ik ga daar eens over nadenken.’

Hoe beïnvloedt covid je studie?
Merel: ‘Ik studeer Communicatie en Multimedia Design aan de HAN in Arnhem. Ik ben derdejaars, dus heb de introductie gelukkig wel meegemaakt. Het is wel een misser, als je dat als beginnend student niet meemaakt, want het helpt je in je verdere studie.’

Merk je iets van frustratie bij jezelf of je leeftijdsgenoten?
Merel: ‘Nou, ik ken zelf niemand die heel rebels tegen de regels ingaat. Maar ik merk wel dat het sommigen mentaal minder goed gaat. Ik zit zelf ook wel eens in een dipje. Dat ik onzeker ben over hoe we dit kunnen oplossen, en of het wel de goede kant op gaat. Je studiemotivatie lijdt er ook onder. Om me heen zie ik dat het bij de een harder aankomt dan bij de ander.’

Mis je het voetbal bij Orion?
Merel: ‘Jazeker! En ook best wel heel erg. Vooral de gezelligheid. We zijn een vriendenclubje, allemaal lieve mensen, die open staan voor contact. Welke momenten ik het meeste mis? Nou, vooral de momenten tijdens de training, dan is het bij ons altijd een gezellige boel!’