Onze club in coronatijd: Orion 10

Door Tijs Tummers 3 januari 2021

Mees de Haardt (24) is al vanaf zijn zesde jaar lid van Orion. Met vrienden speelt hij in Orion 10. We vroegen hem hoe zijn team deze voetballoze periode doorkomt.

Missen jullie het voetbal?
Mees: ‘De jongens missen het heel erg. Wij zijn geen trainingsbeesten, we doen het vooral voor de wedstrijden op zondag. We draaiden ook lekker, we stonden er goed voor.’

Mis je alleen het voetbal, of ook het sociale?
Mees: ‘Ook dat missen we. We zijn een vriendenteam. We zijn ieder jaar van de partij op de kerstbingo en in deze tijd van het jaar hebben we ook altijd ons teamuitje. Vorig jaar zaten we een weekendje met 20 man op vakantiepark De Katjeskelder bij Breda. Dat zat er nu ook niet in.’

Zien jullie elkaar nog wel in deze periode?
Mees: ‘Niet als volledig team, maar wel in groepjes. Een aantal heeft wielrennen als hobby, anderen gaan samen hardlopen. Ook zijn er een stuk of vijf jongens die een paar keer per week naar de sportschool gaan. Al kan dat nu ook even niet.’

Hebben jullie wel nog lang doorgetraind als team?
Mees: ‘Toen we nog met viertallen mochten trainen zijn we wel doorgegaan. Dat ging niet perfect, maar beter dan niks. Toen je alleen nog maar in tweetallen mocht sporten had het geen zin meer. Zonder wedstrijden zag je de motivatie ook teruglopen. Wij hebben de regel dat wie traint op zondag ook speelt. Die stok achter de deur viel nu weg…’

Heb je het idee dat er jongens zijn die door deze periode definitief afhaken?
Mees; ‘Één jongen is al gestopt en een ander gaat dat ook doen. De enthousiaste voetballers blijven natuurlijk. Maar de jongens die al twijfelen raak je nu makkelijker kwijt. Ik heb een beetje de taak om het team bij elkaar te houden, maar voor mij is het nu ook moeilijk. Ook als ik vervangers wil zoeken heb ik op dit moment geen goed verhaal. Dat is lastig, we weten niet hoelang het gaat duren.’

Hoopvol voor 2021?
Mees: ‘Laten we hopen dat we weer snel wedstrijden kunnen spelen. Ik merk dat iedereen het wel accepteert dat het nu niet kan, maar het tegelijkertijd ontzettend mist. We kijken echt uit naar het moment dat we als team weer aan de aftrap kunnen staan voor een echte wedstrijd.’