Vrouwen1: lekker weer, 3 punten

Door Steven Bartels 1 mei 2022

Vrouwen 1 won vanmiddag met 1-3 de uitwedstrijd bij Pr. Irene. Alle doelpunten vielen na rust. Jip Huisman spoelde de wat nare smaak van vorige week weg door twee belangrijke en mooie doelpunten te maken. De eerste helft was het een gelijkopgaande strijd. Irene speelde met veel energie en voorkwam dat de vrouwen van Orion goed in hun spel kwamen. Het lukte Orion niet om het gewenste combinatievoetbal te spelen. Het was onrustig als het rustig moest en te langzaam als het snel moest. Tot veel kansen leidde het schaakspel in de eerste helft niet. Suze Meijer redde knap toen een speelster van het andere oranje alleen kon doorlopen. Wij kwamen - welgeteld - tot een schotje dat net naast ging, na een minuut of 40.

Na de rust, een ander Orion. Al in de 46e minuut stonden we op voorsprong. Een inspeelpass van rechtsback Janneke Bexkens, Jip Huisman zette druk, veroverde de bal en legde de bal beheerst in het doel. Een minuutje of acht later maakte ze haar tweede. Aanvoerder Eva van Gelder stapte door het middenveld in, legde de bal mooi weg op Jip, die bijna op identieke wijze de keepster van Irene passeerde. Je verdiende loon, Jip! Na een half uur goed voetbal ebde de energie wat weg uit het elftal van Orion. De 0-2 stand leek niet in gevaar te komen. Totdat Irene zeven minuten voor tijd de aansluitingstreffer maakte uit een corner, die goed werd binnengetikt. Dan wordt het toch nog spannend, ook al bleef Orion de overhand houden de beste mogelijkheden creëren. Vlak voor tijd rondde Evy de Kort een voorzet van Fien van der Borgh netjes af. De punten en een goed gevoel mee terug naar Nijmegen.