Op de koffie bij jubilaris Cees van Ginkel

Door Nanne Nicolasen 3 februari 2021

Jubliaris Cees van Ginkel is al 60 jaar lid: ‘André Hazes senior kwam op de club, mooiste feest dat ik ooit heb meegemaakt’

Het mooiste van 60 jaar Orion?,,Al die vrienden en kennissen die ik eraan heb overgehouden. Daar hecht ik een hele hoop waarde aan’’, vertelt de 75-jarige Cees van Ginkel aan de telefoon. Cees is maar liefst 60 jaar lid van de club.

Normaal gesproken zou hij in het zonnetje zijn gezet tijdens de algemene ledenvergadering, maar dat kon dit jaar door het coronavirus helaas niet doorgaan. Daarom willen we het speciale jubileum van Cees via deze weg nog eens extra benadrukken.

Sportief gezien was Cees zeer belangrijk voor de club. Hij keepte 21 jaar in het eerste elftal van Orion (staand rechts op de foto), en zeker niet onverdienstelijk: hij deed het zo goed dat hij zelfs een paar jaar een uitstapje maakte naar NEC (of Eniesee, zoals Cees het met Nimweegse tongval uitspreekt zoals het hoort).


Cees staand in geel keepersshirt

,,Daar speelde ik van ‘66 tot ‘69, maar ik kwam toch weer terug naar mijn cluppie’’, zegt hij. Want dat cluppie dat zit wel in zijn hart, zo blijkt uit het gesprek dat we met hem hebben. ,,Ik heb ervaren dat Orion staat voor vriendschap. Het is altijd al een mengelmoesje van verschillende soorten mensen geweest, van studenten tot bouwvakkers en professoren, dat maakte niks uit, iedereen kon het altijd goed met elkaar vinden. Die mentaliteit is in 60 jaar tijd eigenlijk helemaal niet veranderd. Bij andere clubs is dat niet zo.’’

Cees heeft een hoop kampioenschappen gekend, maar sportief vond hij de mooiste periode misschien wel het moment dat hij met trainer Hans Loen als leider werd gevraagd voor het eerste elftal. Volgens Cees zo‘n 25 jaar geleden. ,,We stonden toen derde van onder in de zesde klasse en we hadden weinig leden. We zijn het toen weer op gaan bouwen en dat heeft Orion een heel eind gered, denk ik.’’


Cees als leider helemaal rechts na het kampioenschap van Orion in de zesde klasse

Het was volgens Cees een mooie tijd, waarin de sfeer altijd goed was, maar waar ook keihard werd getraind. Toch heeft zijn mooiste Orion-moment weinig met voetbal te maken: ,,Ik denk dat het ongeveer 39 jaar geleden was dat André Hazes senior naar ons clubhuis kwam. Hij had toen net één liedje uitgebracht. Het hele clubhuis stond vol en het was het mooiste feest dat ik ooit heb meegemaakt, en ik heb er heel wat meegemaakt hoor.’’

Cees is nog altijd verbonden met de club. Steevast gaat hij met een groep kameraden van toen kijken naar het eerste. ,,Het is voor mij de mooiste club. En lid blijf ik voor altijd.’’