Onze club in coronatijd: Orion 5

Door Tijs Tummers 1 februari 2021

Maarten Kramers (27) groeide op bij SV Schalkhaar in Deventer, hij kwam als student Medicijnen nog even uit voor FC Kunde, en speelt nu al een jaar of vier tot zijn volle tevredenheid bij Orion 5.

Maarten, wat zijn jullie voor team?
Maarten: ‘De kern van ons team bestaat uit jongens uit Beuningen, die in de E-tjes al met elkaar speelden en nu na wat omzwervingen weer samen in één team zitten. We hebben zelfs jongens die helemaal vanuit Utrecht, Amsterdam of Enschede op zondag bij Orion een wedstrijdje komen spelen. Echt een hecht team dus. Of ze komen elders niet aan de bak, dat kan natuurlijk ook…’

Hoe is het jullie vergaan sinds de uitbraak van het virus?
Maarten: ‘Vorig seizoen stonden we bovenaan, dat was op zich wel jammer dat we dat niet konden afmaken. Nu stonden we er ook goed voor, maar op een gegeven moment konden we alleen nog maar trainen. Dat hebben we gedaan tot het alleen nog maar met viertallen kon. Dat was voor ons niet interessant, daarvoor is het sociale voor ons te belangrijk.’

Wat doen jullie in deze periode om in conditie te blijven?
Maarten: ‘Nou we hebben niet stilgezeten... We gingen als team kinderloos de eerste lockdown in, maar inmiddels zijn er twee baby’s geboren en twee onderweg! Maar of dat een positieve invloed op de conditie heeft weet ik niet. Zelf ben ik vooral aan het fietsen, mountainbiken.’

Ik heb begrepen dat de artsen in jullie elftal goed vertegenwoordigd zijn. Heeft dat nog invloed op hoe jullie tegen de covid-crisis aankijken?
Maarten: ‘Op dit moment spelen er inderdaad zeven artsen in ons team. Ikzelf werkte tijdens de eerste uitbraak voor mijn basisopleiding op de longafdeling van Rijnstate in Arnhem. Dat was natuurlijke een heftige periode: je zag veel zieke mensen binnenkomen, ook van jongere leeftijd en je hebt ook veel mensen zien sterven. Jaap uit ons team werkte op de IC in Tilburg, waar de eerste uitbraak was. Dus ja, we zagen al heel snel de ernst van de situatie in. Maar we zijn er als team niet minder om gaan doen. We houden ons gewoon aan de regels en hebben dus ook lekker doorgevoetbald.’

Inmiddels volg je de opleiding tot huisarts.
Maarten: ‘Klopt. Dat is weer een andere positie. Het was lang onduidelijk of wij nu ook als een van de eersten gevaccineerd zouden worden. Maar inmiddels heb ik vorige week mijn eerste prik gehad.’

Kun jij nu ook beter inschatten of we dit seizoen nog aan voetballen toekomen?
Maarten: ‘Nou, laat ik vooropstellen dat ik blij ben dat ik daar geen beslissing over hoef te nemen. Maar ik denk dat het een lastig verhaal wordt. Als je nu hoort dat ze de maatregelen tot maart willen verlengen... En een competitie normaal gesproken in mei wordt afgerond… Ik zal al blij zijn als we weer als team kunnen gaan trainen. Want we missen het wel.‘