Onze club in coronatijd: Orion 4

Door Tijs Tummers 20 januari 2021

Hoe gaat het met Orion 4 in deze voetballoze coronatijd? Tijn Colen (34, linksboven de doelman), al zo’n 28 jaar lid van Orion, praat ons bij.

Tijn: ‘Tja, je ziet elkaar opeens een stuk minder, hè. We hebben natuurlijk wel een team-app, met daarop veel geouwehoer, maar dat is toch anders. We zijn een team van wat oudere spelers, veel inmiddels vader. Het gaat ons vooral om de gezelligheid. Die missen we.'

Wordt er individueel wel doorgetraind?
Tijn: ‘Ehhh, daar verwacht ik niet teveel van... We worden wat ouder en we zijn langzaam van het linkerrijtje in het rechterrijtje beland. Nee, we zijn nog nooit gedegradeerd, maar dit seizoen waren we echt dramatisch begonnen. Je zou bijna zeggen dat de lockdown voor ons precies op tijd kwam… Bij wijze van spreken dan, hè.'

Jij had je dit jaar ook anders voorgesteld.
Tijn: 'Ja, ik heb aangekondigd dat dit mijn laatste seizoen is. Ik heb twee kids en werk vijf dagen in de week, ik wil gewoon iets meer vrije tijd overhouden. Ik blijf wel op donderdagavond meetrainen. Maar dat laatste seizoen dreigt zo als een nachtkaars uit te gaan.’

Heb je op je werk nog te maken met covid?
Tijn: ‘Ik werk als studie-intermediair op Papendal, ik begeleid topsporters bij hun sport en studie. Normaal ben ik er vijf dagen in de week, nu twee of drie. We maken een schoolprogramma-op-maat voor atleten uit vele sporttakken, van handbal tot BMX, van rolstoelbasketbal tot baanwielrennen.’

Is het voor jouw pupillen ook een tijd van aanpassen?
Tijn: ‘Zeker. De Spelen zijn met een jaar uitgesteld, dat is al uniek. En het is ook aanpassen, want atleten werken normaal in cycli van vier jaar. Veel atleten moeten zich nog kwalificeren voor de aanstaande Spelen, maar er zijn bijna geen wedstrijden. Dat maakt het allemaal heel lastig.’

Kunnen de sporters, ondanks de maatregelen, wel gewoon trainen?
Tijn: ‘Op Papendal worden de maatregelen strikt gehanteerd. Maar als ze eenmaal gaan sporten is er natuurlijk veel fysiek contact, zeker bij sporten als handbal of judo. De sporters worden veel gecontroleerd, we hebben ook een eigen teststraat op Papendal.’

Terug naar Orion 4. Konden jullie vooruit met trainen in groepjes van vier?
Tijn: ‘Eerlijk gezegd niet… We zijn echte liefhebbers, hoor, de hele zomer trainen we zelfs door, gewoon omdat we het leuk vinden. Maar met viertallen, op anderhalve meter afstand… We hebben het wel geprobeerd, maar het was geen succes.’

En dus…
Tijn: ‘Tja, wachten hè. Het begrip is er wel, maar we missen het. Volgens mij nog niet eens de officiële wedstrijden. Maar meer de kleine dingen… Het samen een balletje trappen, het geouwehoer in de kleedkamer, het drankje na de training op de donderdagavond. Daar kijken we vooral naar uit…’